Wycieczkowicze - polecam

14:19


Kraj: Czechy
Rok produkcji: 2006
Czas trwania: 113 min.
Gatunek: Komedia, Kino czeskie

Reżyseria: Jiří Vejdělek
Scenariusz: Michal Viewegh, Jiří Vejdělek
Obsada: Anna Polívková, Eva Holubová, Bohumil Klepl, Ondrej Koval, Květa Fialová, Jaromír Nosek, Adrian Jastraban, Jitka Kocurová, Jana Štěpánková, Kristýna Leichtová, Martin Pechlát, Martin Sitta, Eva Leinweberová, Miroslav Krobot, Pavel Liška

Opis:
W autobusie wiozącym turystów nad Adriatyk spotyka się przypadkowa grupa ludzi, między innymi sympatyczna Jolana, jej od lat skłóceni rodzice (kryzys wieku średniego), Helga i Šarlota - eleganckie starsze panie, para gejów oraz ich kumpel Max - seksowny piosenkarz, który chce w końcu odpocząć od erotycznych ekscesów.
Przewodniczka wycieczki Pamela, energiczna i pełna humoru blondynka w różowych okularach, postanowi stworzyć z obcych sobie pasażerów ?zgraną paczkę?. Patrząc na menażerię typów wypełniających autokar, pomysł wydaje się wręcz utopijny, jednak Pamela postanowi się nie zrażać i z wrodzonym sobie wdziękiem doprowadzi dzieło do końca?
Zarówno w drodze, jak i podczas pobytu nad Adriatykiem na uczestników wycieczki czeka wiele komicznych, ale też absurdalnych sytuacji, w których bohaterowie zostaną obnażeni, i to nie tylko ze strojów kąpielowych. Przyjaźń, niespodziewane spotkania, letnie uniesienia miłosne i dzikie wakacyjne awantury znajdą odbicie w historii pełnej słynnego czeskiego humoru i delikatnej ironii.

Do przeczytania

0 komentarze

Kropelka do kropelki

Twój 1% ma znaczenie!
Blogging tips